STOP SDBLOCKER

מורדו תשבצים - מנוע חיפוש ההגדרות הגדול ברשת. נתקעתם באמצע התשבץ ? מחפשים הגדרה קשה בתשחץ ? מורדו פתרון תשחצים מעלה פתרונות במגוון אפשרויות ואותיות. בהצלחה בפתירת התשבץ !

רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>
מודעות

סוג של צמחים טפילים | סוג של צמחים טפילים תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה סוג של צמחים טפילים. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "סוג של צמח טפיל" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה סוג של צמחים טפילים בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

הקדמה:

עולם הצמחים טומן בחובו מגוון רחב של יצורים מרתקים, ביניהם קבוצה ייחודית – צמחים טפילים. צמחים אלה, בניגוד לרוב חבריהם לממלכת הצומח, חסרים את היכולת לייצר באופן עצמאי את החומרים הדרושים לקיומם. כתוצאה מכך, הם פיתחו אסטרטגיה מיוחדת – חיבור לצמחים אחרים, המכונים צמחים פונדקאים, וקבלת מהם מים, מינרלים וחומרים אורגניים.

מאפיינים עיקריים:

 • היעדר אוטו-טרופיה: צמחים טפילים אינם מסוגלים לבצע פוטוסינתזה, תהליך המתרחש בעלים ירוקים באמצעות אור השמש ומאפשר יצירת חומרים אורגניים. כתוצאה מכך, הם תלויים לחלוטין או חלקית בצמחים פונדקאים לצורך אספקת אנרגיה ומזון.
 • מצוץ: איבר מיוחד המאפשר לצמח הטפיל להתחבר למערכת ההובלה של הצמח הפונדקאי. המצוץ דומה לשורש, אך תפקידו שונה – הוא "שואב" מהפונדקאי את המים, המינרלים והחומרים האורגניים הדרושים לצמח הטפיל.
 • סוגים: קיימות שתי קבוצות עיקריות של צמחים טפילים:
  • טפילים מלאים: צמחים אלה חסרי עלים וכלורופיל, וקיומם תלוי לחלוטין בצמח הפונדקאי. דוגמה מפורסמת היא הרפלסיה, צמח טפיל ענקי הגדל באזורי יערות גשם טרופיים. הרפלסיה חסרת עלים, שורשים או גבעול, ומתחברת לגפן פונדקאית באמצעות מערכת של מצוצים.
  • טפילים חלקיים: צמחים אלה בעלי עלים וכלורופיל, ויכולים לבצע פוטוסינתזה באופן חלקי. עם זאת, הם עדיין זקוקים לצמח פונדקאי לצורך השלמת צרכיהם התזונתיים. דוגמה ידועה היא הוויסקום, צמח טפיל הגדל על ענפים של עצים שונים. הוויסקום בעל עלים ירוקים, אך אינו מסוגל לקלוט מים מהאדמה, ועל כן הוא נסמך על הפונדקאי לצורך אספקת מים.

השפעות על הצמח הפונדקאי:

הקשר בין צמח טפיל לצמח פונדקאי הוא קשר טפילי, שבו הטפיל מפיק תועלת מהפונדקאי תוך פגיעה בו. מידת ההשפעה על הפונדקאי תלויה במספר גורמים, ביניהם סוג הטפיל, עוצמת ההתבססות שלו על הפונדקאי ומצבו הבריאותי של הפונדקאי.

 • השפעות קלות: טפילים מסוימים גורמים לפגיעה מינורית בלבד, וניתן להבחין בהם רק בבדיקה קפדנית.
 • השפעות משמעותיות: טפילים אחרים עלולים לגרום להיחלשות משמעותית של הפונדקאי, פגיעה בצמיחה ואף למוות.
 • דוגמאות:
  • כשות: צמח טפיל ממשפחת החבלבליים, המטפס על עצים וגוזל מהם מים וחומרים אורגניים. התפתחות כשות חזקה עלולה לגרום להיחלשות משמעותית של העץ ואף למוות.
  • עלקת: צמח טפיל ממשפחת העלקתיים, המתפתחת על ענפים של צמחים אחרים. העלקת גורמת להפחתת ייצור הפוטוסינתזה של הפונדקאי, ופגיעה בצמיחה ובהתפתחות שלו.

אבולוציה של צמחים טפילים: מסע מרתק דרך הזמן

התפתחותם של צמחים טפילים היא תעלומה מרתקת שמעסיקה חוקרים רבים. כיצד צמחים אלה, שאינם מסוגלים לייצר את מזונם בעצמם, התפתחו מתוך צמחים רגילים? שתי גישות עיקריות מנסות להסביר את התהליך המדהים הזה:

1. הדרגתיות: לפי גישה זו, שורשי הצמח עברו שינויים הדרגתיים לאורך זמן. שינויים אלה גרמו להם להתמקצע בתפקיד חדש – קליטת חומרים מזינים מצמח אחר. ככל שהשורשים התאימו יותר לתפקידם החדש, כך הצמח נעשה תלוי יותר ויותר בצמח פונדקאי. בהדרגה, איבד הצמח את הצורך בשורשים רגילים, שכן קיבל את כל מה שצריך דרך המצוץ.

2. איחוי אקראי: גישה זו מציעה תרחיש אחר. ייתכן ששורשים של שני צמחים שונים התחברו בטעות, וכתוצאה מכך נוצר קשר טפילי. צמח אחד הפך לטפיל, תוך שהוא ניצל את חומרי המזון של הצמח השני. לאורך זמן, התפתחות זו הפכה קבועה, והצמח הטפיל התאים את עצמו לחיים על חשבון צמח אחר.

לסיכום:

התפתחותם של צמחים טפילים היא תהליך מרתק ומרכיב חשוב במגוון הביולוגי. הבנת התהליך הזה חשובה לא רק לחוקרים, אלא לכל מי שמעוניין ללמוד עוד על עולם הצמחים ועל פלאי הטבע. בהצלחה !מודעות


פתרון 2 אותיות: 
פתרון 3 אותיות: 
פתרון 4 אותיות: כשות, עלקת, שבטן   
פתרון 5 אותיות: דבקון (צמח טפיל למחצה), הרנוג, יחנוק (צמח מדברי / צמח מדברי טפילי)
פתרון 6 אותיות: עלקלוק, שיננית   
פתרון 7 אותיות: 
פתרון 8 אותיות ומעלה: 
פתרוןשל שתי מילים ומעלה: הרנוג השיטים, חלוקה הררית, חלוקה ננסית, טופל אדום, יחנוק המדבר, יחנוק המלחות, עלקת חרוקה, רימונית הלוטם
ביטויים דומים: סוג של צמחים טפילים תשחץ, סוג של צמחים טפילים תשבץ
כדי למצוא תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!
עזרנו לכם למצוא את הפתרון לתשבץ? תפרגנו לנו בלייק!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה